Pro některé lidi je automobil opravdu stěžejní. A to hlavně, pokud třeba máte doma člověka, který je imobilní nebo který je třeba omezený na pohybu. A pokud třeba máte doma někoho, kdo je na invalidním vozíčku, tak samozřejmě potom budete potřebovat i nějaký automobil, do kterého se vejde invalidní vozík. To jsou většinou takové malé dodávky anebo speciálně upravená auta. Takový automobil se může vyšplhat potom i k milionu korun, protože je speciálně upravený. Také se k tomu dává taková rampa. Po které právě pojede invalidní vozík. Pokaždé, když jsem tohle někde viděla, tak jsem si říkala, jak to musí být opravdu hodně náročné, hlavně náročné pro rodinu.

Velká auta jsou populární.

A to hlavně také kvůli tomu, že mají vlastně člena domácnosti, který je na invalidním vozíku. A potom se také dělají různé sbírky, takové sbírky, aby lidé s postiženým člověkem mohli pořídit automobil. Někdy se dokonce stává, že jim takový automobil i půjčují. Třeba ho lidem půjčí zadarmo nebo se pronajímá třeba za nějaký symbolický poplatek, protože jednoduše rodina třeba nebude mít milion korun na to, aby si pořídili takhle opravdu hodně speciálně upravené vozidlo.

Existují i auta pro vozíčkáře.

A pokud budete mít takovéto vozidlo, které je speciálně upravené, tak také samozřejmě s ním musíte jezdit opatrně, když už tam máte vozíčkáře a celkově vlastně vozík a postiženou osobu, tak se logicky vždycky musí jezdit opatrně. A to nejenom z takhle upraveným autem, ale i s dalším automobilem, protože podle mého názoru opatrnosti a bezpečnosti není nikdy dost. Hlavně vždycky řiďte tak, jak se cítíte, abyste se cítili v pohodě, doporučuji nejezdit a nesedat za volant. Pokud vám není dobře. Anebo pokud jste s někým rozhádaní. To vás také může omezit na tom, abyste si třeba dávali pozor, abyste třeba něco potom nepřehlédli a potom byste toho litovali.