Kdybychom se vás zeptali, co poskytnout malým kojencům a batolatům, aby to bylo z hlediska prospěšnosti to nejlepší, budou vás zřejmě napadat různé nápoje a potraviny, a budete přemýšlet nad jejich složením, účinky a vlastnostmi. Je docela možné, že z vašich úvah zcela vytěsníte myšlenky na opačnou stranu lidského těla, tedy na místa – tělesné otvory, kudy naopak vychází metabolické zplodiny.

spokojená rodina

Tímto vám jen chceme naznačit, že je důležité dát dětem to nejlepší z hlediska výživy, ale i nejlepší barevné látkové pleny. Na kvalitě plen totiž záleží z hlediska vstřebávání některých látek pokožkou

Žádné plasty, žádná syntetika – mnoho dětí vysloveně špatně reaguje na kontakt pokožky se syntetickými látkami a dalšími uměle vyrobenými materiály, a pro malé kojence to platí dvojnásob. Možná si v této souvislosti vzpomenete na vaše dětství a vybavíte si, zda vám rodiče umožnili prožít pohodu v kočárku s klasickými bavlněnými plenkami, anebo vás již potrápili jednorázovými výrobky, což jim samotným sice usnadnilo práci, ale na úkor vašeho zdraví a osobní pohody.

malá Eva

Chemikálie v jednorázových plenách – jednorázové pleny se napouští speciálními chemikáliemi, které zlepšují absorpci tělesných tekutin, což na jednu stranu poskytuje vyšší komfort při kontaktu moči s pokožkou dítěte, ale zároveň se tyto chemikálie vstřebávají skrze kůži do krevního oběhu a zatěžují zejména játra a ledviny, které musí metabolizovat a z těla tyto jedy vyloučit. Nezřídka se pak stává, že děti trpí opruzeninami a ekzémy, a mívají i vážnější zdravotní problémy, nemluvě o značném pocitu diskomfortu a nepohodlí.

Jestliže naopak dopřejete dětem kontakt s čistě přírodními barevnými látkovými plenami, budou spokojené, budou se lépe vyvíjet po duševní i fyzické stránce a vy nebudete mít výčitky svědomí, že jste jim nedopřáli to nejlepší, co si zaslouží.