Když se podíváte na reklamy na technické výrobky, ať už se jedná o mobilní telefony, počítače či auta, vždy nás nabádají, abychom si koupili tu největší novinku s úplně novým příslušenstvím a funkcemi. Přesvědčují nás, že je podstatně lepší než ta stávající technologie a značně nám usnadní život. To však přináší otázku, zda bychom skutečně měli kupovat vždy ty největší novinky, které se na trhu objeví.

 

chytrý mobilní telefon

 

Na jednu stranu je pravda, že mnohdy jsou tyto nové funkce skutečně užitečné a v našem životě nám pomohou. Mnohdy si na ně velmi rychle zvykneme tak, že si život již bez nich nedokážeme představit. A pravdou je, že pokud jde o skutečně kvalitní výrobek, nemusíme se ani příliš bát, že by se něco pokazilo.

 

Také je zde určitá prestiž v tom, že máme nejnovější model, a ať už si to chceme přiznat či nikoliv, prakticky každému záleží na tom, jak jej ostatní vnímají. Jistě, mnohdy si to ani neuvědomujeme, avšak podvědomě se o to staráme vždy. Od toho se také částečně odvíjí i naše sebevědomí. Vlastnictvím nejnovějšího modelu si jej tedy zvedneme, což mnoho z nás potřebuje.

 

robotický vysavač

 

Ovšem jsou tu také nevýhody. Tou první samozřejmě je, že takovéto novinky jsou nejdražší. Navíc nové modely přichází na trh poměrně často, takže musíme neustále kupovat nové a nové zařízení, pokud chceme skutečně mít to „nej“. Finančně to samozřejmě není nijak dobrá strategie. Zde však záleží na tom, kolik peněz máme k dispozici.

 

Problémem často také je, že s horkými novinkami není příliš mnoho stávajících technologií kompatibilních. To znamená, že například náš chytrý telefon nepropojíme s počítačem, neboť náš počítač ještě tento typ nezná a nemůže se k němu tedy připojit. Nehledě na fakt, že jako u všech nových technologií, i zde se objevují mouchy, které je nutné vychytat.

 

Záleží tedy na tom, co má pro nás větší hodnotu, a čeho si ceníme více. Špatného rozhodnutí však budete litovat.