Zdražování elektřiny se dotklo všech

Jistě nikomu neuniklo, že docházelo ke zdražování energií, a hlavně elektřiny. Její cena rostla u všech dodavatelů až do takových výšin, že mnoho lidí mělo problém s placením záloh za energie. To donutilo mnoho lidí přestat používat spotřebiče s velkou spotřebou, jako je například myčka nebo sušička. Jenže často ani to nestačilo, a tak kupovali spotřebiče s nízkou spotřebou a také využívali levnější proud, který mají někteří odběratelé u pár tarifů – po dobu kdy je tarif aktivní, je elektřina o něco levnější. A právě tehdy lidé začali používat svoje spotřebiče – protože tím ušetří.

peníze bydlení

Jenže samotné pořízení nových spotřebičů nebo jejich používání na levný proud bohužel nestačilo. Konečnou částku za odebranou elektřinu tato opatření sníží náklady jen o pár tisíc korun ročně, takže úspory v řádech desítek procent, jak většina lidí doufala, se nakonec nekoná. Proto se část lidí rozhodla, že si pořídí solární panely. Používají se k domácí výrobě elektřiny a jsou daleko populárnější než jiné zdroje obnovitelných energií. Solární panely si můžete dát na střechu novostavby, staršího domu nebo i na garáž.

montáž panelů

Zajímá vás, jaká solární elektrárna https://www.joyce-energie.cz/fotovoltaika-rodinny-dum/ je vhodná pro vaše potřeby? Nechte si zpracovat návrh a cenovou nabídku a hned si budete moct spočítat, kolik peněz ročně ušetříte. Díky tomu že si pomocí panelů vyrobíte vlastní elektřinu, nebudete muset platit tolik peněz za elektřinu do dodavatele. Pořízení panelů je sice nákladnější, ale jejich návratnost je v řádu pár let.

Baterie jsou ideální
Máte nižší spotřebu elektřiny, ale panely si chcete pořídit hlavně proto, že chcete mít k dispozici elektřinu i při výpadku proudu? Je to skvělé řešení, protože pokud bude výpadek třeba kvůli odstávce nebo poruše, vy můžete čerpat elektřinu z baterií, kterou jste si do nich uložili.