Mít zahradu je radost, ale také spousta práce. Abyste si mohli vypěstovat vlastní zeleninu, trvá to celé měsíce. A to ještě musíte mít připravené záhony. Nic se ale nevyrovná tomu, když si zajdete do zahrady natrhat svoje vlastní výpěstky. Zelenina i ovoce z vaší zahrady bude mít úplně jinou chuť i barvu, protože nebudete požívat žádná extrémní hnojiva, ale počkáte si na to, co vám hlína dopřeje. Stačí občas hnojit něčím normálním, aby to dobře rostlo, a nic víc nebude potřeba. Není nutné používat velké množství postřiků, protože se dostávají do půdy a odtud do podzemních vod. Méně je někdy více.

skleník zahrada

Co si vypěstujete?

Jsou plodiny, které je náročnější vypěstovat, a jsou také plodiny, které jsou jednoduché. Nemusíte se bát třeba rajčat a okurků, ale takový meloun už je pro zkušené pěstitele. Uvidíte, že vás pěstování začne bavit a že si rychle zvyknete na úplně jinou chuť, než jakou znáte z kupované zeleniny. Jestli chcete sklízet úrodu třeba od května až do listopadu, pořiďte si skleníky z polykarbonátu, kde můžete pěstovat nejen zeleninu, ale i ovoce.

skleník pěstování

Proč do skleníku?

Skleníky umožňují pěstovat mnohem déle, než když budete mít jen venkovní záhony. Ve skleníku je větší teplo a vzdušná vlhkost, takže budete moct pěstovat i orchideje ve skleníku anebo i meloun. Dařit se ve skleníku bude i běžným druhům zeleniny, protože budou v teple, a tak budou rostliny plodit déle, než je běžné mimo skleník. Díky skleníku si můžete vychutnávat vlastní výpěstky až do zimy, což určitě oceníte, protože pěstováním ve skleníku ušetříte. Dnes nemusíte mít klasický skleník ze skleněných tabulí, ale vyrábí se skleníky z polykarbonátu skleniky.eu, které jsou lehké, snadno se montují a můžete si vybrat skleník, který vám bude velikostně vyhovovat. V nabídce je více druhů – od skleníků pro malé zahrady, až po ty velké.