Tenká hranice

I původně spokojený vztah se může otřást v základech, pokud jeden z partnerů žije paralelní vztah. Ten může přijít velmi nenápadně a  ani nemusí být původně zamýšlen. V práci k vám nastoupil fajn kolega, se kterým občas zajdete na kávu a časem zjistíte, že si rozumíte. Občas si napíšete, ale nic víc v tom není, dušujete se. Pak už stačí jen jeden firemní výjezd na teambuilding a malér je na světě.

Nebo odjedete s kamarádkou na poznávací zájezd do Itálie a uhrane vás tam sexy cizinec. Vyměníte si telefonní čísla a rozjede se kolotoč, do kterého je velmi snadné se zamotat.

Udržovat dva vztahy je velmi náročné, teď ponechme stranou morální stránku. Vyžaduje to spoustu energie, lží, úsilí a především plánování. K partnerovi, který o tom neví, to není fér.

Proč máme dva vztahy? Důvodů, kvůli kterým propadneme paralelním vztahům může být více. Mezi nejčastější patří:

pár

  • nuda ve vztahu a stereotyp
  • zvědavost
  • potřeba zvýšit si sebevědomí
  • nevyhovující současný vztah
  • silná sexuální přitažlivost

sex

Co dělat, když se do paralelních vztahů dostanete?

Jak vyřešit, když jsou na vztah 3? Bohužel těžko a bez toho, aby to někoho nebolelo to nepůjde. Ale je lepší se k situaci postavit čelem a ujasnit si priority. Udržovat dlouhodobě dva vztahy nelze. Zkuste se na celou situaci podívat kritickýma očima, co byste poradila své nejlepší kamarádce? Proč vlastně k paralelnímu vztahu došlo? Co vám ve vztahu chybí? To jsou otázky, na které si střízlivě odpovězte.

Zůstanete se současným partnerem?

Zůstanete s novým partnerem?

Zůstanete sama?

Přiznáte se stávajícímu partnerovi? Pokud ano, připravte se na to, že budete muset překonat nedůvěru a to také není vždy lehké. Na druhou stranu, když se nepřiznáte, dokážete se svým tajemstvím žít? 

Mezilidské vztahy nejsou jednoduché a někdy jakoby ony řídily nás, než  my je.